30 września

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Chłopaka  nasi klasowi gentelmeni otrzymali od swoich koleżanek następujące życzenia: "Zdrowia, szczęścia, pomyślności  i nie połamanych kości." :-)

27 września

 

WYCIECZKA EDUKACYJNO-REKREACYJNA KLAS PIERWSZYCH -

MUZEUM LUDOWE W MARCINOWIE KOŁO TRZEBNICY

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Create a free slideshow

26 września

 

MALI KUCHARZE

 

Dzisiejszy dzień obfitował w liczne atrakcje. Już od rana czekała na dzieci niespodzianka - nowy dywan, za który serdecznie dziękujemy rodzicom Łukasza. Na pierwszej lekcji  robiliśmy owocowe sałatki. Najpierw umyliśmy ręce i nasze owoce. Założyliśmy fartuszki i wzięliśmy się za obieranie i krojenie. Świetnie sobie poradziliśmy. Nikt się nie skaleczył i nie zrobił żadnej krzywdy. Za to sałatki wyszły nam pyszne, kolorowe i bogate w  witaminy :-)

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Another picture slideshow by Smilebox

ZABAWY INTEGRUJĄCE GRUPĘ

 

Dziś  także gościliśmy w naszej klasie szkolnego psychologa (Katarzyna Kowal) i pedagoga (Marta Tęcza). Panie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy, której celem była integracja zespołu klasowego.

 

 

25 września

 

KOSZ PEŁEN WITAMIN

 

Dziś na zajęciach komputerowych poznaliśmy program graficzny TuxPaint. Nauczyliśmy się posługiwać prostymi narzędziami malarskimi: pędzlem, pieczątkami, liniami, gumką. Dowiedzieliśmy się jak zmieniać wielkość pieczątek, jak je odwracać, jak zmieniać grubość pędzla, dodać podpis do obrazka. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy podczas realizacji pierwszego zadania, jakim było narysowanie kosza pełnego owoców.

 


20 września

 

NASI KOCHANI RODZICE

Zapraszam do obejrzenia galerii portretów autorstwa uczniów klasy Ib.

 

16 września

 

DZIEŃ KROPKI

 

Świętowanie Dnia Kropki zaczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti, dziewczynce, która nie lubiła zajęć plastycznych ponieważ uważała, że nie potrafi malować. Po projekcji filmu dzieci opowiadały o swoich talentach i uczuciach Vashti. Potem przyszła kolej na zabawę „Główka zgaduje, co czółko pokazuje.” Na zajęciach plastycznych rozdmuchiwaliśmy atramentowe kropki. Efekt naszych działań zaskoczył wszystkich. Śpiewająco wypadła matematyka z kostkami. Dzieci błyskawicznie określały liczbę wyrzuconych oczek, porównywały uzyskane wyniki, sumowały je.

15 września DOT DAY

 

 

To globalne święto kreatywności, odwagi i współpracy

 

Wszystko zaczęło się w dniu, gdy nauczyciel  Terry   Shay przeczytał  swojej  klasie   książkę   Petera H.  Reynoldsa pt. „Dot” (Kropka) Opowiada ona o dziewczynce, która nie wierzyła swoje umiejętności. Wstydziła się  na lekcji plastyki, ponieważ uważała, że nie potrafi malować. Gdy postawiła na kartce kropkę, pani nauczycielka była zachwycona i poprosiła Vashti o podpisanie swojego dzieła. Vashti była zdziwiona, że udało jej się stworzyć obrazek ze zwykłej kropki. Zachęcona pochwałą namalowała wiele obrazków, które zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. Ich motywem była oczywiście kropka. Dzień Kropki obchodzony jest na świecie 15 września od 6-lat. My świętować będziemy go po raz pierwszy w poniedziałek 16 września. Nie jesteśmy jednak sami :-) http://kropka-dot.blogspot.com/ 

 

 

 

 

A New Poster

10 września

 

 

CLASS DOJO czyli AWATAROWA KLASA

 

Classdojo do narzędzie internetowe dzięki któremu nauczyciel może oceniać zachowanie uczniów. Zachowanie oceniane jest w wybranych przez wychowawcę kategoriach (ustaliłam z dziećmi, że pozytywnych kategorii będzie więcej niż negatywnych). Oceniana będzie praca na lekcji, wypełnianie obowiązków przez dyżurnego, aktywność, przygotowanie do zajęć. W miarę potrzeb będę zmianiać kategorię ocen, o czym oczywiście poinformuję wcześniej dzieci. Uczniowie przez dwa tygodnie będą zbierać punkty (za pozytywne i negatywne zachowania). Po tym okresie czasu omówimy uzyskane wyniki i wyzerujemy zdobyte punkty, by dać szansę na poprawę swoich notowań.

 

 

NASZE

AWATARY

9 września

 

Dzisiaj wspólnie ustaliliśmy zasady bycia razem.

Uczniwie odciskiem kciuka potwierdzili znajomość wszystkich punktów i obiecali postępować zgodnie z ich założeniami.

4 września

 

„ MÓJ KOLOR” – praca w grupach

 

Na początku zajęć każdy uczeń wybierał kartkę w jednym z czterech kolorów. Każdy kolor oznaczał wykonanie innego zadania.

 

GRUPA ZIELONA – wydzierała ze swoich kartek paski tworząc trawę i   

                                łodygi roślin

 

GRUPA NIEBIESKA – wydzierała kawałki tworząc chmurki i niebo

 

GRUPA CZERWONA – wydzierała kawałki projektując kwiaty

 

GRUPA ŻÓŁTA – wydzierała kawałki na słońce.

 

Początkowo dzieci pracowały każde na własną rękę, w efekcie czego na niebie wyrosła trawa, a nawet pojawiły się dwa słońca. Po chwili jednak uczniowie zorientowali się, że współpracując ze sobą mogą osiągnąć więcej. Efekt zachwycił wszystkich :-)

 

 

2 września

 

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

Pierwsza ważna dla nas chwila to uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i Ślubowanie. 2 września po pomyślnym przejściu różnorodnych prób, zostaliśmy pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim. Ślubowanie złożyli także nasi rodzice. :-)