31 października


Na zajęciach czytelniczych poznaliśmy dalsze losy Pipi Pończoszanki. Zrobiliśmy też zabawne zakładki do książek, wykorzystując w tym celu technikę origami.

 

W naszej klasie powoli rozkwita samopomoc koleżeńska.

Zdaniem Maksa, na tytuł najlepszej nauczycielki zasługuje Zosia.

Myślę jednak, że obu dziewczynkom należy się pochwała :-)

 

30 października

 

Po dzisiejszej lekcji wiemy już, że woda jest doskonałym rozpuszczalnikiem, ale nie potrafi rozpuścić niektórych substancji (pieprz, piasek). Przekonaliśmy się, że niektóre produkty rozpuszczają się tylko częściowo (mąka), a inne całkowicie (sól, cukier). Rozpuszczone w wodzie produkty zmieniają jej smak lub kolor.

29 października

 

Dziś uczniowie klasy Ib zostali pasowani na czytelników Gminnej Biblioteki w Kamieńcu Wrocławskim. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania pani bibliotekarki, z uwagą słuchały informacji dotyczących zasad zachowywania się na terenie bliblioteki. Uczniowie przyrzekli szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz traktować je jak najlepszego przyjaciela. Na zakończenie zajęć dzieci wypożyczyły wybraną książkę, otrzymały symboliczne upominki.

Uroczystość Pasowania na Czytelnika została przygotowana przez panią Annę Szablę.

 

25 października

Na zajęciach w pracowni komputerowej nagraliśmy dziś pozdrowienia dla naszych eTwinningowych partnerów. Skorzystaliśmy z aplikacji vocaro.

Dziś uczyliśmy się także pisać w procesorze tekstu pakietu biurowego OpenOffice. Dowiedzieliśmy się jak zmieniać kształt i wielkość czcionek. Każdy z nas spróbował napisać swoje imię.

Dziękujemy Karolowi i jego rodzicom za przyniesienie do klasy klocków.

Teraz podczas przerw możemy tworzyć fantastyczne budowle i zgodnie się ze sobą bawić.  :-)

11 października

 

Po dzisiejszej lekcji doskonale wiemy gdzie mieszkają: lis, niedźwiedź, bóbr i inne zwierzęta :-)

Na trzeciej lekcji robiliśmy ludziki z kasztanów i żołędzi. Ciekawe czy spodobają się naszym eTwinningowym partnerom?

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Picture slideshow created with Smilebox

9 października

 

Dziś poznaliśmy kolejną literkę "d". Z patyczków układaliśmy figury geometryczne: trójkąty, kwadraty i prostokąty. Potem wykorzystaliśmy patyczki do budowy domków.

 

8 października

 

Umiejętność zgodnej i efektywnej współpracy w grupie to jedna z kluczowych kompetencji ucznia. Dlatego podczas dzisiejszych zajęć plastycznych uczniowie pracowali w pięciu trzyosobowych zespołach. Zadaniem każdej grupy było wykonanie obrazka z figur geometrycznych.

4 października

 

Dzień pełen wrażeń. Najpierw dla wielu pierwsze, bliskie spotkanie z szyciem i  nitką, która jak na złość plącze supełki i nie bardzo chce podążać za igłą. Potem wyprawa do lasu. Jak sobie radziliśmy zobaczcie sami.

 

PRZYPOMINAM, ŻE W DOMU WYKONUEJEMY

I W PONIEDZIAŁEK PRZYNOSIMY

PRACE PLASTYCZNE PT. "JESIENNY LAS"

(TECHNIKA DOWOLNA)

 

SKARPETKOWE ZWIERZAKI CUDAKI :-)

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Make your own free photo slideshow

WYCIECZKA DO LASKU STRACHOCIŃSKIEGO

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Another free photo slideshow by Smilebox

2 października

 

Dziś na zajęciach komputerowych układaliśmy puzzle. Obrazek przedstawiał mapę Europy, na której zaznaczone były kraje naszych eTwninningowych partnerów. Dowiedzieliśmy się, że największa odległość dzieli nas od partnerów z Hiszpanii.

3 października

 

Na zajęciach dodatkowych "Duży czyta małemu" dzieci wysłuchały fragmentu książki Miry Lobe "Babcia na jabłoni." Jej bohaterką  jest troszkę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna staruszka. Babcia mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, ujeżdża dzikie konie. Nosi nieco staroświeckie ubrania, z których na pierwszy plan wybija się wspaniały kapelusz ozdobiony piórami. Dokładnie takie nakrycia głowy dzieci zaprojektowały dla babci. :-)