26-30 maja

Kochani pozdrawiam Was gorąco z domku. Zmogła mnie choroba, ale na pewno wyzdrowieję do wycieczki. Bardzo za Wami tęsknię. Do zobaczenia w poniedziałek :-)

 

 

23 maja

 

Wkrótce święto wszystkich mamuś. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych mam kilka niespodzianek. Jedną z nich są napisane przez nas wierszyki. Niektóre są rymowane, a inne nie. Wszystkie jednak zrodziły się w głębi naszych małych serduszek.

21 maja

 

Dziś zajęcia "Duży czyta małemu" w nietypowej scenerii. Naszą lekturą była książka "Okrywam świat przyrody. Idziemy na łąkę,"  dlatego wybralismy się na łąkę. Po przeczytaniu fragmentów książki ruszyliśmy w teren. Musieliśmy między innymi znaleźć trzy różne gatunki traw, coś żółtego, coś miękkiego, coś długiego i coś brązowego lub niebieskiego. Lekcja w terenie to jest to, co tygrysy lubią najbardziej :-)

16 maja

 

Drugi tabletowy piątek. Tym razem pracowaliśmy w pięciu zespołach.  :-) Najpierw uruchomiliśmy aplikację "kostki do gry" i od razu zaczęliśmy rachować. Najpierw w zakresie 10 (zabawa jedną kostką), później przyszła kolej na trudniejsze rachunki (zabawy dwoma i trzema kostkami). Na koniec zajęć uruchomiliśmy aplikację z wykreślankami. Najlepsi odnaleźli wszystkie ukryte wyrazy w niespełna 3 minuty. Były zabawa, emocje, rachowanie i czytanie :-)

12 maja

 

Dziś wcieliliśmy się w role prawdziwych aktorów. W dwóch grupach przygotowaliśmy krótką inscenizację wiersza Wandy Grodzieńskiej " O ślimaku co szukał wiosny." Oto efekty naszej pracy.

Niektórzy z nas zakończyli także realizację projektu webquest. Uczniowie na forum klasy opowiedzieli o swoich zwierzątkach. Jutro kolejne prezentacje. :-)

9 maja

Kolejny dzień w szkole pełen wrażeń i niespodzianek. Najpierw pierwsze zajęcia z tabletami, a potem list od naszych przyjaciół z Piły. Dostaliśmy książeczki z leśnymi opowieściami, drewniane figurki zwierzątek i kartki z pozdrowieniami od pani Oli oraz naszych kolegów i koleżanek z klasy Ia.

Pierwszy z serii tabletowych piątków za nami. Mimo, że mieliśmy do dyspozycji tylko 3 tablety, bawiliśmy się doskonale. Dzięki aplikacji „math duel” mogliśmy zorganizować matematyczne pojedynki. Każdy z nich budził niesamowite emocje. Musieliśmy się wykazać refleksem i umiejętnością szybkiego liczenia. Potem przyszła kolej na chińskie łamigłówki z aplikacją tangramy.

7 maja

Dziś zwiedzaliśmy remizę strażacką OSP w Kamieńcu Wrocławskim. O pracy strażaka oraz sprzęcie jakim dysponują opowiadał nam prezez OSP, pan Artur Dalecki. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Pawlusowi za zorganizowanie wspaniałej wycieczki i zaproszenie do remizy oraz panu Arturowi Daleckiemu za odpowiedzi na wszystkie nasze pytania i ciekawe opowieści.

5 maja

 

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Z tej okazji planujemy już niedługo odwiedzić remizę OSP w Kamieńcu Wrocławskim. Dla  strażaków przygotowaliśmy mały upominek, którym są nasze rysunki. Ich temat to "DZIELNI STRAŻACY PRZY PRACY."