15 lutego - 2 marca FERIE ZIMOWE

Przypominam, że 6 marca mija termin przeczytania lektury "120 przygód Koziołka Matołka." Dla miłośników przygód koziołka mam niespodziankę do posłuchania.

 

14 lutego


Mamy dzisiaj Walentynki, święto chłopca i dziewczynki.
Dają sobie dziś prezenty, mówią przy tym to Walenty.

W dniu św. Walentego

życzę Wszystkim wiosny w sercu,

byście kochali i byli kochani.

 

12 lutego

BAL

Dzisiaj bal, wielki bal.
Tańczą miś i lale.
Skacze kot, rudy lis,
bawią się wspaniale.

Słychać śpiew, głośny śpiew,
wszędzie gra muzyka.
Tańczyć dziś wszyscy chcą,
bal trwa tylko dzisiaj.

/Bożena Forma/

11 lutego

W tym dniu na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. Uczniowie klasy Ib oglądali i komentowali dziś przygody owiec w sieci.  Filmiki można obejrzeć w zakładce EDUFILMY. Są bardzo zabawne, ale każdy niesie mądre przesłanie i uczy właściwych postaw kontakcie z nowoczesnymi technologiami.Tegoroczne hasło DBI

"RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET!".

10 lutego

Dziś rozmawialiśmy o "Patyczakach", naszych nowych kolegach z Piły. Dowiedzieliśmy się gdzie leży to miasto i z czego słynie. Poza tym pani opowiedziała nam o projekcie WEBQUEST, który będziemy wspólnie realizować.

Na zajęciach komputerowych po raz pierwszy logowaliśmy się na platformę internetową zondle. Najpierw upiększaliśmy nasze zondlowe awatarki, póżniej graliśmy w różne gry. Ćwiczyliśmy ortografię oraz dodawanie i odejmowanie w zakresie 10. Rozwiązywaniu zadań tworzarzyszyła świetna zabawa.

 

 

6 lutego
Kochane Dzieciaki,

bardzo za Wami tęsknię. Mój złamany palec ma się na szczęście coraz lepiej, więc mam nadzieję, że uda nam się razem zatańczyć na karnawałowym balu. Widzimy się już w poniedziałek. :-)

Mam dla Was NIESPODZIANKĘ!

Wyobraźcie sobie, że Wasz klasowy blog bardzo spodobał się pani Oli z Piły. Tak jak ja, jest ona wychowawczynią klasy I. Pani Ola Kamińska zaprosiła nas do realizacji wspólnego projektu WEBQUET. Jego tematem są zwierzęta zagrożone wyginięciem. Więcej na ten temat opowiem Wam w poniedziałek. Jeśli jesteście ciekawi nowych kolegów zajrzycie na ich klasową stronę: http://mojaklasapila.jimdo.com/.