29 listopada KLASOWE ANDRZEJKI

27 listopada

W ramach wycieczki do  Humanitarium zwiedzaliśmy nową interaktywną ekspozycję poświęconą jednemu z pięciu zmysłów człowieka – zmysłowi słuchu. Wystawa „Play the music” przyjechała do Wrocławia z Wielkiej Brytanii.Dzieci mogły samodzielnie wykreować dźwięki, a także sprawdzić się w roli didżeja czy wykonawcy.

W Pączkowym Laboratorium mali odkrywcy uczuleni zostali na to, jak bardzo należy zwracać uwagę na to, czym się odżywiamy. Wzięli „pod lupę” pysznego pączka i zapoznali się z wartościami odżywczymi ulubionego przysmaku.

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Free slideshow design customized with Smilebox

25 listopada

 

Dziś obchodzilismy Światowy Dzień Misia. W związku z tym na zajęciach komputerowych rozwiązywaliśmy misiowe zadania. Rozwiązywaliśmy także test Bezpiecznego Puchatka. Prawie wszyscy uzyskaliśmy maksymalną liczbę punktów :-)

22 listopada DZIEŃ PATRONA

 

21 listopada

 

Dziś  obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji wybieraliśmy Króla i Królową życzliwości. Zaszczytny tytuł zdobyli: Martynka i Karol. Wśród nominowanych znależli się także: Zosia, Tymon, Bruno, Łukasz, Weronika, Kasia i Kaja. Przygotowaliśmy też prezent dla naszych eTwinningowych partnerów - rysunki z pozdrowieniami w różnych językach.

Click to play this Smilebox scrapbook
Create your own scrapbook - Powered by Smilebox
This digital scrapbooking design customized with Smilebox

15 listopada

 

Na zajęciach komputerowych rozwiązywaliśmy krzyżówki ze smokami. Uczyliśmy się w ten sposób sprawniejszej obsługi myszy, pracy na klawiaturze komputerowej, utrwalaliśmy poznane w szkole litery. Niektórzy z nas z powodzeniem rozwiązywali krzyżówkę o podwyższonym stopniu trudności, która zawierała nieznane wszystkim litery.

14 listopada


Na zajęciach czytelniczych poznawaliśmy dalsze przygody  psa Kaktusa.

Kaktus to śmieszny, rudy kundel i przyjaciel Weroniki. Na niego zawsze można liczyć, dotrzyma towarzystwa i pocieszy w trudnej chwili, obroni przed niebezpieczeństwem, odnajdzie zagubioną rzecz. To odważny i mądry pies, ale bywa też niesforny i skory do szalonych zabaw, rozbrykany i łobuzerski.

Wymyśliliśmy jego nowe przygody, w formie historyjek obrazkowych.

A jakie? Zobaczcie sami.

 

 

13  listopada

Dziś uczestniczyliśmy w spotkaniu z wolontariuszką Fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci."  Dowiedzieliśmy się na czym polega WOLONTARIAT. Okazało się, że zbierając zwykłe nakrętki od butelek robimy coś niezwykłego.   Kto by pomyślał,  że tak niewiele potrzeba, żeby pomóc innym i że tak niewiele trzeba, żeby zostać prawdziwym WOLNTARIUSZEM!

SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopdada Narodowe Święto Niepodległosci

Radosna Parada Niepodległości

8 listopada  wspólnie świętujemy Narodowe Święto Niepodległości

8.00 - spotykamy się w klasie

9.00 - APEL

9.45 - rusza spod szkoły Szkolny Marsz Niepodległości

10.55 - powrót do szkoły (klasy pierwsze wracają autobusem)

 

W tym dniu obowiązuje oczywiście uroczysty strój szkolny. Dzieci mogą się także przebrać za postacie z historii naszej Ojczyzny, które przyczyniły się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

 

6 października

Dziś na zajęciach plastycznych uczyliśmy się rysować sowę. Oto nasze prace.