19 grudnia

Dziś w naszej szkole odbył się pokaz mody anielskiej. Naszą klasę reprezentowały trzy niezwykle piękne anielice: Kaja, Kasia i Martynka.

18 grudnia

KLASOWA WIGILIA

zapraszam do obejrzenia filmowej relacji :-)

 

 

ZAKOŃCZYLIŚMY AKCJĘ "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM." W DRODZE POWROTNEJ Z KINA ODWIEDZILIŚMY "DOM MAŁEGO DZIECKA" PRZY UL. PARKOWEJ, GDZIE ZANIEŚLIŚMY WSZYSTKIE DARY, ZGROMADZONE PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY :-)

17 grudnia

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Świąteczny Kiermasz za nami. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie. Jesteście naprawdę wspaniali!!! 

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
This slideshow design generated with Smilebox

NASZ ŚWIĄTECZNY PROJEKT!

 

 

 

Bardzo dziękuję rodzicom Tymonka za zaangażowanie w realizację projektu i przesłanie zdjęć świątecznych dekoracji Wrocławia.

 

 

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE I POZDROWIENIA

OD KOLEGÓW Z RÓŻNYCH STRON POLSKI

13 grudnia

Dziś uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji " Godzina kodowania." Godzina kodowania stanowi element Tygodnia Informatyki, odbywającego się między 9 a 15 grudnia. Głównym celem przedsięwzięcia jest pokazanie jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje.

Międzynarodowy program jest dostępny dla każdego na stronie

http://edu.rsei.umk.pl/godzinakodowania

Większość tekstów jest przetłumaczona na język polski. Uczestnicy znajdą tam też kolejne kroki, które muszą wykonać, by uczestniczyć w akcji.

11 czerwca

Dziś bawiliśmy się techniką origami,  pochodzącą z Chin sztuką składania papieru. W efekcie powstały piękne gwiazdy betlejemskie, które ozdobiły naszą salę i szkolny korytarz :-)

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Digital slideshow created with Smilebox

10 grudnia

Dziś wspólnymi siłami wykonaliśmy kartkę ze świątecznymi życzeniami dla naszych partnerów z Pielgrzymowic. Bardzo się staraliśmy by była piękna i kolorowa.

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox

9 grudnia

Dziś na zajęciach komputerowych rysowaliśmy świąteczne obrazki. Uczyliśmy się śpiewać pastrorałkę o bosym pastuszku, układadaliśmy wyrazy z literek tworzących wyraz PASTORAŁKA. Rekordziści wymyślili ich prawie 20!

6 grudnia

Dzień pełen wrażeń. Najpierw przekonaliśmy się, że "Co kraj, to obyczaj", nawet w kwestii Świętego Mikołaja. Dowiedzieliśmy się na przykład, że w Rosji prezenty przynosi Dziadek Mróz, we Włoszech La Befana - złośliwa wróżka, o odrażającym wyglądzie czarownicy, w Hiszpanii - Los Reyes Magos: Kacper, Melchior i Baltazar, w Holandii - Sinterklaas, a w Danii - Julemanden. My oczywiście czekaliśmy na naszego dobrego św. Mikołaja. Współpracując w grupach zrobiliśmy nawet jego portret, w właściwie trzy portrety. Kiedy skończyliśmy, Zosia znalazła w klasie list z pozdrowieniami od świętego i wskazówką gdzie schował dla nas upominki. Od razu ruszyliśmy do biblioteki, gdzie Kaja znalazła worek czekoladowych Mikołajów. Zjedliśmy je za smakiem, ale najpierw zaśpiewaliśmy 100 lat naszemu koledze - Mikołajowi :-). Na ostaniej lekcji odkryliśmy Mikołajkowe Różności na naszym klasowym blogu. Zabawy było co  niemiara. To był naprawdę udany dzień :-)

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
This free picture slideshow generated with Smilebox

5 grudnia

 

Dziś bawiliśy się w Teatr cieni. Jest to rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Teatr ten powstał w Chinach w III w. p.n.e.

Najpierw współpracując w grupach wymyślaliśmy postaci, które będą występować, potem rysowaliśmy je i wycinaliśmy. Kiedy wszyscy byli już gotowi zaprezentowaliśmy nasze widowiska. Na scenie pojawili się: Mikołaj, ciasteczkowy ludek, dwaj myśliwi, elfy i masa innych postaci. Najlepiej wypadła grupa Zosi, Weroniki i Łukasza.

3 grudnia

 Dziś uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcji poświęconej zdrowemu żywieniu, przeprowadzonej w ramach akcji „Chata w zdrowie bogata”.  Dzieci wysłuchały opowieści „O odważnym rycerzu Białku, złym smoku Fastfudzie i mądrej księżniczce Piramidce”.  Wszyscy uczestnicy lekcji otrzymali smaczne i zdrowe  upominki od sponsorów akcji, oraz pamiątkową książeczkę z zadaniami. Nagrody otrzymali także laureaci konkursu plastycznego pt. "Mój zdrowy posiłek."