KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZYCZYTAĆ

 

Drodzy Rodzice,
w "Biblioteczce Rodzica" znajdą Państwo wykaz książek poruszaj
ących problemy zwiazane z wychowaniem, sprawy wieku
dojrzewania, omawiające zagadnienia związane z psychologią. Wszystkie napisane są przystępnym i obrazowym  językiem, przez specjalistów w danej dziedzinie. Gorąco polecam je Państwa uwadze.

 

 

 

 

„PRAWIDŁA ŻYCIA” - JANUSZ KORCZAK

- to poradnik o trudnej sztuce rozumienia innych i życiu w społeczeństwie. Książka w śmiały sposób wyprzedza swoją epokę, porusza wiele ważnych problemów dotyczących życia dziecka w domu, szkole i grupie rówieśniczej. Autor posługuje się prostym i obrazowym językiem, odwołuje się do wielu przykładów z zycia swoich podopiecznych.

 

 

„JAK KOCHAĆ DZIECKO” – JANUSZ KORCZAK

ważna pozycja wśród poradników dla rodziców i pedagogów o wychowywaniu dzieci . „Traktuj dziecko poważnie. Nie traktuj je, jak istoty niższej, głupszej od ciebie dorosłego. Słuchaj tego, co ma Ci do powiedzenia. Szanuj jego uczucia."

SERIA „JAK MÓWIĆ…” – ADELE FABER, ALAINE MAZLISH

Adele Faber i Alaine Mazlish są autorkami popularnych poradników edukacyjnych, które zdobyły uznanie wśród wielu rodziców, wychowawców i psychologów. Od lat zajmuja się komunikacją między dziećmi i dorosłymi.

Książka „JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY, JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI DO NAS MÓWIŁY” to jeden z najlepiej sprzedających się poradników w dziedzinie wychowania. Jej polskie wydanie wzbogacono o suplement zawierający doświadczenia polskich rodziców.

 

„JAK MÓWIĆ DO NASTOLATKÓW ŻEBY NAS SŁUCHAŁY, JAK SŁUCHAĆ ŻEBY Z NAMI ROZMAWIAŁY”

Książka porusza problemy z jakimi borykają się nastolatki i ich rodzice. Autorki dają rodzicom narzędzia, które pomogą ich dzieciom w bezpiecznym przebyciu trudnego okresu dojrzewania.

 

„DOBRA MIŁOŚĆ. CO ROBIĆ, BY NASZE DZIECI MIAŁY UDANE ŻYCIE” -

WOJCIECH EICHELBERGER, ANDRZEJ SAMSON W ROZMOWIE Z ANNĄ SOSNOWSKĄ 

Autorzy między innymi odpowiadaja na tak ważne pytania jak: karać czy nagradzać, ufać czy kontrolować, rozmawiać czy pouczać, kochać czy wymagać?